Nikolaj Kirk – NAK OG ÆD (OPDATERET)

Løve Forsamlingshus
Onsdag den 4. November 2020 kl. 19.00

Kære Foredragsgæster

Vi har til det sidste afventet situationen og håbet på, at vi kunne afholde arrangementet med alle deltagere som planlagt, men på grund af Sundhedsstyrelsens retningslinjer og skærpelserne heraf for nyligt, lader det sig ikke gøre med flere end 82 gæster.

Derfor skriver vi til jer med både godt og dårligt nyt.

– Godt nyt for billetindehavere af billet nummer 1-82, I deltager som planlagt i arrangementet.

– Dårligt nyt for billetindehavere af billet nummer 83 og frem. For jer er arrangement desværre aflyst og I vil få annulleret jeres billet. Beløbet vil blive krediteret det betalingskort hvormed billetterne er betalt.

Alle deltagere skal være opmærksomme på, at dørene først åbner klokken 18:30. Pladserne er nummererede og svarer til ens billetnummer. Så længe man ikke sidder ned, skal være iført mundbind. Desuden opfordrer vi til at holde afstand, bruge tilstedeværende spritdispensere, og overholde reglerne for smitteforebyggelse.

Der vil være udendørs salg af vand og slik mv. og køb er kun mulig via MobilePay.

Vi glæder os trods omstændighederne til at afholde et forrygende foredrag, og beklager overfor alle jer, der desværre må gå forgæves denne gang. Vi satser stærkt på at tage revanche en anden gang.